Popüler bambu duvar kağıtlarının avantajları ve dezavantajları

Daha Fazla Göster
Son zamanlarda, bambu duvar kağıdı tasarım alanında sadece bir trend haline geldi. Kadınlar arasında özellikle popülerdir, çünkü çoğunlukla eko-tarzın hayranlarıdır.

Bambu duvar kağıdı, Afrika veya Japonca tarzında iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacak. Bunların hasır ve bambu mobilyalar, bambu panjurlar ve Japon panelleri ile birleşimi memnuniyetle karşılanmaktadır. İç mekan bitkileri mekanı canlandıracak ve duvarların bambu kaplamasının bir kombinasyonu haline gelecektir.

Temel erdemler:

I. Bunları doğrudan güneşli taraftaki odalarda kullanmak güvenlidir – güneşte neredeyse hiç yanmazlar.
II. Duvar kağıdının toz itici bir madde ile sürekli olarak işlenmesi nedeniyle, kendi içlerinde toz toplamazlar. Hipoalerjenik oldukları için onları çocuk odasına güvenle yapıştırabilirsiniz.
III. Çok işlevli. Koridorda, mutfakta ve hatta banyoda kullanılabilirler, ancak yüksek neme karşı ek işlemlerle kullanılabilirler. Sokağa bakan duvarlara uygulama da sadece su ile doğrudan temas dışlanırsa yapılabilir. Bazıları mobilya dekorasyonunda bambu duvar kağıdını kullanıyor.
IV. Servis ömrü oldukça uzundur. Orijinal ve estetik görünüm gelecek yıllar boyunca korunur. İstatistiklere göre, bambu malzemesi 30 ila 40 yıl arasında hizmet verebilir, etiketin kalitesine ve uygun bakıma bağlıdır. En sıradan vinil veya kağıt duvar kağıtları bile bambudan sömürü açısından geride kalıyor.
V. Dış hasarlara (çizilmelere) karşı oldukça dayanıklıdır. Her türlü temizliğe dayanırlar.
VI. Kurulumu kolaydır. Bunları duvarlara kendiniz yapıştırabilirsiniz, özel teknolojiye gerek yoktur. Bambu duvar kağıdını diğer türlere göre yapıştırmak (beton, tuğla ve kereste duvarına) ve işlemek çok daha kolaydır.
VII. İyi ısı ve ses yalıtımı.

Olumsuz taraflar:

I. Sorunlu yerleştirme. Çıtanın uzatılması sadece çıtalarla yapılabilir.
II. Doğal olarak, sıcaklık değişimlerine ve neme maruz kalmaya eğilimlidirler. Kurulumda yapıştırıcının tamamen kurumasını sağlamak için duvar kağıdının güneşten kurutulması ve bozulmasından kaçınılabilir.
III. Odanın çevresine yapıştırılan duvar kağıdı olumsuz bir izlenime neden olabilir - gözlerinde dalgalanmaya başlar. Bu daha çok bir tasarım kusurudur ve ona değer verilmeyebilir. Çıkış yolu, odanın duvarlarından birinde dekoratif bir bambu ile dekoratif bir insert olacaktır.
IV. Özel tutkal kullanımı. Çoğunlukla ağır duvar kağıdı için yapıştırıcıdır. En iyi 10 çevrimiçi kumarhanenin değerlendirmesi sitenin editörlerine göre Kumarhanedeki oyunların ve slotların gözden geçirilmesi.
Başa dön tuşu
Kapalı
587ecaf3f44c57c8ea50c59c3a9a8601